ÍGY ÓVD MEG GÉL-LAKKOZOTT KÖRMEIDET!
Manikűr rendben, gél-lakk fent, kövek, csillámok, csíkok és pöttyök arcpirító művészi rendben sorakoznak a frissen eljárás alá vont körmökön. Amikor nincs karantén és szabadon járkálhatunk, készülhetnek a vadító Insta-fotók, jöhetnek a lájkok. De mi történik akkor, ha túl azon, hogy nem vonulhatunk körömszalonokba hosszú tömött sorokban, ráadásként szembe jönnek a lesben álló, hétköznapi feladatok? Ha rajtunk múlna, simán feltennénk a kezünket – ugye -, de a helyzet most egyébént is mást diktál! Az meg amúgy sem járja, hogy heteken át csak gyakoroljuk a létigét és nem végezzük el azokat a teendőket, ami az otthonunkban ránk vár. Az alábbi kollekciónkkal alapvetően azt mutattuk volna, hogy a veszélyzóna két hetében milyen óvintézkedéseket vess be, amelyekkel megóvhatod gyönyörűen gél-lakkozott körmeidet a következő időpontig. Most viszont egy kicsit messzebbre kell lássunk. Muszáj óvatosnak lennünk gél-lakkozott körmeinkkel, hiszen fogalmunk sincs, mikor nyílik meg újra kedvenc körmszalonunk.
1. A VÁGYÖLŐ GUMIKESZTYŰ
Kevésbé romantikus, mint amennyire hasznos, ráadásul a koronavírus időszakában életmentő fukciót is betölthet egy pár gumikesztyű. Ha már amúgy is rendelkezel néhány párral, gél-lakkod megóvásáért érdemes egyet félretenni és amikor szükség van rá, bevetni. Ezzel nemcsak a manikűrödet, de a kézfejed finom bőrét is megóvod a vegyszerektől és a káros anyagoktól. Békeidőben mázli, hogy több színben is kapható, így külön tudod választani, hogy melyiket milyen célra használod. Habár a gél-lakk fixálásakor alkalmazott UV-lámpa kellő keménységet és ellenállóképességet biztosít a gél-lakknak, talán mégsem kell húzogatni az oroszlán bajuszát azzal, hogy különösebb védelem nélkül könyékig landolsz például a Domestosban.
2. ÁPOLÓ OLAJOK
Attól, hogy a gél-lakk alapvetően hosszú távú megoldást nyújt körmeid ápoltságára, ügyelni kell a körömbőr rendszeres, legalább napi kétszer történő, megfelelő táplálására. Ehhez már szuper kézkrémek és tápláló olajok is rendelkezésedre állnak, melyek könnyű, laza textúrájuknak köszönhetően gyorsan és hatékonyan beszívódnak. A köröm bőrét azért is fontos krémekkel, vitaminban gazdag, tápláló olajokkal rendszeresen kencézni, mert ha megsérül a hámréteg, a baktériumok és kórokozók könnyen be tudnak a bőr alá férkőzni.
3. BYE, BYE KAPIRGA!
Azt hinnénk, hogy csak kezdő gél-lakkosoknál kell a szabálykönyvet ennél a résznél sűrűn nyitogatni, pedig gyakorlott versenyzők is elkövetik azt a hibát, hogy kihasználva a gél-lakk nyújtotta köröm-keménységet, vad kapargatásba kezdenek. Ilyenkor jön aztán minden: az árcímke a cipő talpáról, a matrica az IKEA-s váza aljáról, a borospalack védőfóliája, vagy a konyha pultjára kifolyt és mínusz két másodperc alatt megkötött pillanatragasztó. Aki elszánt kapirgáló, azt ilyenkor semmi sem állíthatja meg, pedig egy melegvizes áztatással vagy egy arra alkalmas eszközzel – mondjuk egy baráttal vagy férjjel – könnyen áthidalhatjuk a problémát anélkül, hogy ezt manikűrünk bánná.
4. PUCOLT MAGOK
Léteznek a Földön dolgok, amelyeknek egyszerűen nem lehet ellenállni. Ilyen a pisztácia, a mogyoró, és ha valaki mellettünk elkezdi pucolni, akkor a szotyi. Ha tudod magadról, hogy ezekhez a magvakhoz csak hozzákezdeni nem szabad, akkor előzd meg a bajt! A boltokban már kimérve is, zacskóban is, pucolva is kaphatóak ezek az egyébként zömmel egészséges magvak, így, ha a pucolás élményétől meg is vonod magad, legalább a körmeid a következő időpontig épségben maradnak!
5. FÉLIDŐBEN FEDŐLAKK
Menj biztosra! Félidőben húzd át gél-lakkodat egy átlátszó fedőlakkal, hogy egyrészt felfrissítsd, másrészt minimális védőréteget vonj a körmeidre. A köveknek, díszeknek is biztonságot ad ez az időközbeni védelem, így, ha eddig még nem tetted, kérdezz rá körmösödnél, hogy melyik fedőlakk típust ajánlja neked.
FOGLALJ IDŐPONTOT ONLINE! │ COCO NAIL STUDIO
Szerző: Szécsényi Réka
Fotók • @OPI
2 hozzászólás